تبلیغات
اثاروبركات صلوات - یكبار صلوات فرستادن

یكبار صلوات فرستادن

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 5 بهمن 1389   07:27 ب.ظ

25. یكبار صلوات فرستادن :
امام صادق - علیه السلام فرمود:
هنگامى كه نام پیغمبر - صلى الله علیه و آله - برده مى شود بر آن حضرت بسیار صلوات بفرستید؛ زیرا هركس یك بار بر او صلوات فرستد خداوند هزاربار در هزار صف از فرشتگان بر وى صلوات فرستد، و هیچ مخلوقى باقى نماید مگر این كه بر آن بنده صلوات فرستد از جهت صلوات خداوند و فرشتگانش بر او، و دست نكشید از این ثواب ها و بى رغبتى ننماید؛ مگر نادان خود بین كه خدا و رسول از وى بیزارند.
شرح : مراد از صلوات خداوند و فرشتگان فروریختن رحمت و بركت و لطف و كرامت و نعمت خدا است بربنده خویش .

26. درود فرشتگان بر صلوات فرستنده :
رسول خدا - صلى الله علیه و آله - فرمود:
من صلى على صلى الله علیه و ملائكته فمن شاء فلیقل و من شاء فلیكثر.
هر كس بر من صلوات و درود فرستد، خدا و فرشتگانش بر وى صلوات و درود مى فرستند. هر كه خواهد كم و هر كه خواهد بسیار این عمل را انجام دهد.

27. صلوات و درود فرشتگان
اسحاق بن فروغ از امام صادق - علیه السلام - فرمود:
اى اسحاق بن فروخ ! هر كه ده بار بر محمد و آل محمد صلوات فرستد، خدا و فرشته ها صدبار بر او صلوات بفرستد و هر كه صدبار بر محمد و آل محمد صلوات فرستد، خدا و فرشته ها هزاربار بر او صلوات فرستند، آیا نشنیده اى گفته خداى عزوجل را (سوره احزاب ، آیه ، 43): اوست آن خداوندى كه رحمت مى فرستند بر شما و هم فرشته ایى كه رحمت مى خواهند براى شما تا بیرون آورند شماها را از تاریكى ها و تیرگى ها به سوى روشنى و خدا درباره مؤ منان مهربان است . (17)

28. پاداش صلوات :
امام رضا - علیه السلام - فرمودند: صلوات بر محمد و آل او، معادن با پاداش و ثواب تسبیح و تكبیر گفتن است .

29. یك بار صلوات و بخشش ده خطا:
رسول خدا صلى الله علیه و آله - فرمود: هركس بر من یك بار درود فرستد، خدا بر او ده بار درود خواهد فرستاد و ده خطا را از او برطرف خواهد ساخت و ده درجه را برایش بالا خواهد برد.


نوشته شده توسط:naser taheri