تبلیغات
اثاروبركات صلوات - صلوات ،علت خلیل شدن ابراهیم

صلوات ،علت خلیل شدن ابراهیم

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 5 بهمن 1389   07:33 ب.ظ

6. صلوات ،علت خلیل شدن ابراهیم :
امام حسن عسكرى - علیه السلام - فرمود:
انما اتخذ الله ابراهیم - علیه السلام - خلیلا لكثرة صلواته على محمد و اهل بیته صلواة الله علیكم اجمعین ؛
خداوند حضرت ابراهیم - علیه السلام - راخلیل خود انتخاب كرد؛براى این كه او بر محمد- صلى الله علیه و آله -. خاندانش كه درود خدا بر آنان باد،زیاد صلوات مى فرستاد.(3)

بخش دوم : سیره معصومین در فرستادن صلوات :
7. چگونگى صلوات فرستادن :
عبدالرحمن بن كثیر مى گوید: به امام صادق علیه السلام - عرض كردم : ما در وقت صلوات فرستادن چه بگوییم ؟
فرمودبگویید:
اللهم انانصلى على محمد نبیك و على آل محمد كما امرتنا به وكما انت صلیت علیه
سپس فرمود: ما نیز چنین صلوات مى فرسیم .***

8. شرط استجابت دعاى امت پیامبر :
شخص یهودى خدمت امیرالمؤ منین على - علیه السلام - آمد،و از فضل خاتم الانبیاء- صلى الله علیه و آله - بر سایر انبیاء - علیهم السلام - سؤ ال نمود،و گفت كه حق تعالى ملایكه را به سجده آدم - علیه السلام - امر كرد.
آن حضرت فرمود: افضل از آن را به محمد - صلى الله علیه و آله - كرامت نموده ؛زیرا خود بر او صلوات فرستاد،و به ملایكه امر فرمود كه بر او صلوات فرستند،و عبادت عباد را تا روز قیامت ،در صلوات بر آن حضرت قرار داد،و فرمود كه : ان الله و ملائكته یصلون على النبى یا ایها الذین امنوا صلوا علیه و سلموا تسلیما و هر كه در حال حیات یا بعد از وفات آن حضرت ،بر او صلوات مى فرستد،حق تعالى به هر صلواتى ده صلوات بر آن كس مى فرستد،و ده حسنه به او عطا مى فرماید.
و هر كه بعد از وفات آن جناب ،بر او صلوات فرستد،آن حضرت مطلع مى شود و بر آن كس صلوات و سلام مى فرستد،مثل صلواتى كه فرستاده است و حق سبحانه و تعالى ،دعاى امت او را،در هر چه از پروردگار سؤ ال نمایند،موقوف مى دارد و به اجابت نمى رساند،تاآن كه بر آن حضرت صلوات فرستند. و این بزرگ تر و عظیم تر است از آن كه بر آن حضرت صلوات فرستند. و این بزرگ تر و عظیم تر است از آن چه به آدم - علیه السلام عطا فرمود.

9.سیره امام سجاد (ع ):
اللهم صل على محمد و آله ،فى كل اوان وقت وكل و على كل حال عدد ما صلیت على من صلیت علیه ،واضعاف ذلك كله بالا ضعاف التى لا یحصیها غیرك ،انك فعال لما ترید.
بار خدایا!بر محمد آل او درود فرست ،در هر هنگام و هر زمان و بر هر حال ،به شماره درودى كه فرستاده اى بر هر كه درود فرستاده اى . و چندان برابر همه آنها،به چندان برابرى كه جز تو آنها را نتواند شمرد؛زیرا تو هر چه بخواهى ،به جا آورنده اى


نوشته شده توسط:naser taheri