تبلیغات
اثاروبركات صلوات - صلوات هم وزن عرش

صلوات هم وزن عرش

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 5 بهمن 1389   07:32 ب.ظ

10. صلوات هم وزن عرش :
رب صل علیكم زنه عرشك و مادونه ،و ملا سمواتك و ما فوقهن ،و عدد ارضیك و ما تحتهن و مابینهن ، صلوة تقربهم منك زلفى ،و تكون لك و لهم رضى ،متصلة بنظائرهن ابدا.
پروردگارا!برایشان درود فرست ،هم وزن عرش خود و آن چه زیر عرش ‍ است (همه عالم )؛و مقدار آن چه آسمان هایت و آن چه در بالاى آن هاست را پرگرداند؛و به مقدار شماره زمین هایت و آن چه در زیر آنها و میان آنهاست (را پر سازد)؛درودى كه ایشان را به كمال قرب تو رساند؛و براى تو و ایشان خوشنودى ؛و همیشه به مانندهاى آن ،درودها پیوسته باشد. (5)

11. صلوات شفاعت كننده :
اللهم صل على محمد و آله ،كما هدیتنا به ،وصل على محمد و آله ،كما استقنذ تنابه ،وصل على محمد و آله صلوة تشفع لنا یوم القیمة و یوم الفاقة الیك ، انك على كل شى ء قدیر،و هو علیك یسیر؛
بار خدایا!بر محمد و آل او درود فرست ،چنان كه ما را به سبب او (به راه حق ) هدایت نمودى . و بر محمد و آل او درود فرست ،چنان كه ما را به وسیله آن حضرت از (جهل و نادانى ) رهانیدى و بر محمد و آل او درود فرست ،درودى كه ما را روز رستاخیز و روز نیازمندى به تو شفاعت نماید؛ زیرا تو بر هر چیز تواناى ،و آن بر تو آسان است .(6)

12. شادكردن رسول خدا (ص ) :
از حضرت امام صادق - علیه السلام - روایت شده كه :
هر كه خواهد كه شاد گرداند محمد و آل آن حضرت را - صلوات الله علیهم - به این نحو،به ایشان صلوات فرستد:
اللهم یا اجود من اعطى و یا خیر من سئل و یا ارحم من استرحم اللهم صل على محمد و آله فى الاولین و صل على محمد و آله فى الاخرین و صل على محمد و آله فى الملا الاعلى و صل على محمد و آله فى الملا.والا على و صل على محمد و آله فى المرسلین اعط اللهم محمدا و آله الوسیله و الفضیلة و الشرف والذفعه و الدرجه الكبیرة اللهم انى امنت بمحمد - صلى الله علیه و آله - و لم اءره فلا تحرمنى یوم القیامه رویته و ارزقنى صحبته و توفنى على ملته و اسقینى من حوضه مشربا رویا سائغا هنیئا لا اظماء بعده ابدا انك على كل شى ء قدیر. اللهم انى امنت بمحمد صلى الله علیه و آله و لم اءره فعرفنى فى الاجنان وجهنه . اللهم بلغ محمدا صلى الله علیه و آله منى تحتیه و سلاما.

13. وقت صلوات امام رضا (ع ):
آمام رضا - علیه السلام - هنگام صبح پس از نماز و پس از اسلام ،در جایگاه نماز مى نشست و به تسبیح و حمد و تكبیر و تهلیل خدا مشغول مى شد،و به پیامبر و آل او صلوات مى فرستاد تا این كه خورشید طلوع مى كرد. (7)

14. مناظره امام هشتم :
در مجلس ماءمون در حضور اما هشتم ،سخن از مسئله اى به میان آمد كه به پیامبر گفته بودند كه سلام دادن به شما را مى دانیم ؛ولى صلوات بر شما چگونه است ؟
پیامبر پاسخ فرمود: تقولون اللهم صل على محمد و آل محمد كما صلیت و باركت على ابراهیم و آل ابراهیم انك حمید مجید
ماءمون به اهل مجلس خود كه همه از علماى مذاهب اسلامى بودند گفت : آیا در این باره (صلوات بر پیامبر به صورت فوق ) اختلافى به چشم مى خورد؟
آنها گفتند: نه و در این باره همه امت (مذاهب ) متفق اند ماءمون به امام هشتم گفت : آیا درباره آل پیامبر توضیحى دارید؟
امام فرمود: به من بگویید مراد از یس و القران الحكیم كیست ؟ آنان گفتند: شكى نیست كه منظور از یس محمد صلى الله علیه و آله است .


نوشته شده توسط:naser taheri