تبلیغات
اثاروبركات صلوات - ثواب ده هزار بار صلوات

ثواب ده هزار بار صلوات

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 5 بهمن 1389   07:28 ب.ظ

22 - ثواب ده هزار بار صلوات
شخصى نزد سلطان محمود سبكتكین آمد و گفت : مدتى بود كه مى خواستم رسول خدا - صلى الله علیه و آله - را در خواب ببینم ، و عرضى كه دارم به آن غمخوار بگویم . قضا را، سعادت مساعدت نمود و در شب گذشته ، به این دولت رسیدم و جمال با كمال آن عدیم المثال را در خواب دیدم . وقتى چون آن جناب را خوشحال یافتم ، قدم در بساط جراءت گذاشتم و گفتم : یا رسول الله ! هزار درهم قرض دارم ، و بر اداى آن قادر نیستم ، و مى ترسم كه اجل در رسد، و آن وام در گردن من بماند.
آن حضرت فرمود: برو به نزد محمود سبكتكین و آن مبلغ را از او بستان . عرض كردم : شاید از من باور نكند و نشان طلبد.
فرمود: به او بگو به آن نشان كه در اول شب چون تكیه مى كنى ، سى هزار مرتبه به من صلوات مى فرستى و در آخر شب كه بیدار مى شوى ، سى هزار مرتبه دیگر بر من صلوات مى فرستى .
سلطان از شنیدن این داستان گریه كرد و آن مرد را تصدیق نمود و قرض او را ادا كرد و هزار درهم دیگر نیز به او بخشید.
اركان دولت ، تعجب نموده گفتند: اى سلطان این مرد را در این سخن محال تصدیق مى كنى ؛ و حال آن كه ما در اول شب و آخر شب با توییم .
نمى بینیم كه به فرستادن صلوات اشتغال نمایى ، و اگر كسى در تمام اوقات شبانه روزى به فرستادن صلوات اشتغال نماید، نمى تواند كه شصت هزار مرتبه صلوات فرستد. پس چگونه در این صورت در اول و آخر شب میسر مى گردد؟ سلطان گفت كه : من از علما شنیده ام كه هر كه یك بار به صلوات مذكوره صلوات فرستد چنان است كه ده هزاربار صلوات فرستاده و من در اول شب سه مرتبه و در آخرشب سه مرتبه این صلوات را مى خوانم و چنان مى دانم كه شصت هزار بار صلوات فرستاده ام . پس پس از این درویش كه پیغام آن حضرت را آورده است ، راست مى گوید و این گریه من از شادى است .

23 - صلوات بهترین دعا:
عبدالسلام (بن عبدالرحمن ) بن نعیم گوید: به امام صادق علیه السلام عرض كردم : من داخل كعبه شدم و دعایى به خاطرم نیامد جز صلوات بر محمد صلى الله علیه و آله فرمود: آگاه باش مانند تو در فضیلت و ثواب كسى از خانه خدا بیرون نیامده است (15)

24 - صلوات فرستادن بر محمد و اهل بیت او
امام صادق علیه السلام فرمود: در پاره اى از كتاب ها یافتم كه هر كس بر محمد و آل محمد علیه السلام صلوات بفرستد، خداوند یك صد حسنه در نامه عملش بنویسد، و هر كس (بر محمد و اهل بینش صلوات فرستد به این طریق كه ) بگوید:
صلى الله على محمد و اءهل بیته
خداوند براى او هزار حسنه بنویسد. (16)


نوشته شده توسط:naser taheri